Kohustuslikud lauanõud, mis võiksid olla igas kodus

Alati enne suuri pühi on paslik rääkida ka lauanõudest ja muudest kodusisustuse toodetest, mis võiksid olla igas kodus olemas. Lauanõud on midagi, mis kannavad nii praktilist eesmärki, aga samal ajal on nad sama olulised nagu kõik muud dekoratsioonid, millega kodu kujundad. Oleme loonud nimekirja lauanõudest, mis võiksid sul kodus olemas olla, et saaksid neid kasutada igapäevaselt, aga ka olukordades, kus võõrustad enda parimaid sõpru ja perekonda.

Kuidas valida sobivad lauanõud?

Igas kodus, kus tehakse süüa ja süüakse on lauanõud olemas. Selles ei kahtle mitte keegi, aga kas sul on olemas ka kõik vajalik, et võõrustada mõnusat jõululõunat või sõpradega õhtusööki. Üks võimalus on soetada lauanõude komplekt, mis sisaldab nii kausse, taldrikuid, klaase, pokaale kui ka palju muud. Selliselt soetad lauanõud, mis sobivad omavahel kokku, sest on samast sarjast, ja ei pea üleliia pead murdma, mida üldse soetada. Küllaga valivad paljud hoopiski teise tee, soetades erinevad lauanõud kokku just eraldiseisvalt. Peamiseks põhjuseks on see, et sel viisil saab omavahel kombineerida eriilmelisi ja põnevaid nõusid ning luua tõeliselt kataloogivääriline pidulaud, mis paneb kõik külalised ahhetama. 

Nii kombineeritakse retro lauanõud ja uhiuued nõudekomplektid omavahel kokku ja luuakse erinevas stiilis lauaseadeid vastavalt pidustustele või köögile, mida ühisel söömingul pakutakse. Selleks, et ka sina saaksid luua oma unistuse laua järgmiseks koosviibimiseks, leia kõik vajalik kas Hansapost või Kaup24 e-poodidest, sest just sealt leiad laias valikus erinevate kaubamärkide lauanõusid ja muid tooteid koduse peo pidamiseks.

Loo list puuduolevatest lauanõudest

Selleks, et täiendada oma lauanõude valikut, tuleks vaadata, mis on juba kodus olemas. Selle jaoks, et see läheks sul kiiremini, panime kokku listi lauanõudest, mis kindlasti kuluvad igas majapidamises ära. Vaata, millised lauanõud on sul juba olemas!

 • Söögiriistad: lusikad, kahvlid, noad, dessertlusikad või -kahvlid.
 • Serveerimise riistad: salatilusikad, supikulp, tordilabidas.
 • Taldrikud: desserttaldrikud, praetaldrikud.
 • Kausid: erinevas suuruses serveerimise kausid, supikausid ja -kausid.
 • Klaasid.
 • Pokaalid: valge, punase veini ja šampanja pokaalid.
 • Kruusid kohvi või tee serveerimiseks.
 • Tee- ja/või kohvikann.
 • Erinevas suuruses serveerimistaldrikud.
 • Salvrätikuhoidjad.
 • Veini cooler.

Nüüd, kui sul on ülevaade, millised lauanõud on puudu, saad endale vajamineva soetada. Kõigele eelnevale lisaks osta kindlasti ka erinevaid dekoratsioone: laudlina, küünlajalad, lilled, lillevaasid ja palju muud. Kui oled korraldamas teemaõhtusööki, siis saad kaunistada laua ka teemakohaste kaunistustega, mida võid ise eelnevalt meisterdada või poest soetada. 
Need lauanõud, mida sa nimekirjast leidsid, leiavad kasutust pea iga päev, ka siis kui oled valmistamas kiiret õhtusööki kogu perele. Kui oled enda koju varunud kõik hädavajalikud lauanõud, saad järgmine kord hõlpsamalt võõrustada külalisi ja pakkuda neile meeldivaid maitseelamusi!